Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>TJ=Экотехнологии и ресурсосбережение<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 949
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Белошенко В. А. 
Автоматизированные системы контроля и управления объектами тепловодоснабжения / В. А. Белошенко, В. И. Шелудченко, В. И. Титиевский // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2000. - № 4. - С. 76-79. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Виконано аналіз існуючих автоматизованих систем управління тепловодопостачанням. Розглянуто принципи побудови та перспективи розвитку даних систем.


Ключ. слова: тепловодопостачання, автоматизовані системи управління, інтерфейс, датчики, програмне забезпечення
Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.103-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Каташинский А. С. 
Адсорбция кислорода и монооксида углерода на поверхности кристаллического AlN / А. С. Каташинский, Г. Н. Сердюк, В. Д. Пархоменко, П. Н. Цыбулев, Н.В. Пархоменко, Т. И. Обушенко // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1999. - № 2. - С. 29-33. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Квантовохімічним методом СУП МО ЛКАО в наближенні НДП виконано розрахунок електронної структури адсорбційних комплексів кисню і монооксиду вуглецю на поверхні кристалічного AlN (структурний тип вюрциту). Показано, що центрами адсорбції молекулярного кисню є катіони алюмінію, а атомарного - катіони алюмінію та азот. Адсорбований кисень відносно поверхні проявляє акцепторні властивості. В процесі адсорбції СО спостерігається часткове перенесення електронної густини від молекул адсорбату на поверхню каталізатора AlN, що є причиною стабілізації зв'язку С - О.


Ключ. слова: кластер, адсорбцiя, активацiя, каталiзатор
Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дубковский В. А. 
Анализ целесообразности тепловых солнечных электростанций / В. А. Дубковский, А. Е. Денисова // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2000. - № 3. - С. 17-21. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Проведено аналіз розвитку сучасних сонячних електростанцій (СЕС). Розглянуто умови доцільності їх використання. Для підвищення ефективності перетворення сонячної енергії запропоновано використовувати низькопотенціальні термодинамічні цикли. Наведено теплові схеми термохімічних сонячних електростанцій, показники для оцінки їх термодинамічної та техніко-економічної ефективності. Проведено порівняльні розрахунки енергетичної ефективності традиційних та термохімічних СЕС.


Ключ. слова: солнечная электростанция, термохимический цикл, эффективность
Індекс рубрикатора НБУВ: З637

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Костогриз О. П. 
Аналіз якісних характеристик маловідхідної технології виготовлення великогабаритних опор енергетичних машин / О. П. Костогриз, І. М. Вільшун, А. В. Михайленко // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2000. - № 4. - С. 69-73. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Виконано аналіз якісних характеристик маловідходної ультразвукової технології виготовлення великогабаритних опор енергетичних машин. Дослідження виконано згідно з методологією вибору домінуючого фактора з розрахунком систематично діючого і випадкового відхилення від необхідного розміру. Запропонована технологія дозволяє одержати досконалу геометрію, розмір і форму несучих зон опор завдяки встановленому авторами явищу хвильових мікропереміщень.


Ключ. слова: великогабаритні опори, волнові мікропереміщення, ультразвукова технологія
Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.281

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дудник А. Н. 
Балансовые термодинамические расчеты процессов горения и газификации углей в ЦКС под давлением / А. Н. Дудник, А. Ю. Майстренко, С. В. Онищенко, А. И. Топал // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1999. - № 6. - С. 19-30. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Розроблено методики балансових термодинамічних розрахунків процесів спалювання та газифікації вугілля в циркулюючому киплячому шарі під тиском для пілотної установки ЦКШ-1.0. Теплові та масові баланси установки складено для кожної зони окремо і для всієї установки в цілому. Розрахунки процесів спалювання в ЦКШТ проводилися для вугілля АШ і ГНШ при 0.81 -1 .67 МПа, різних коефіцієнтах надлишку повітря та відношеннях первинного та вторинного повітря для випадків наявності та відсутності теплообмінника у верхній частині топки. Визначено теплову потужність установки, кратність циркуляції коксозольного залишку (КЗЗ) та теплову потужність теплообмінника, встановленого на тракті повернення (ТРП). Розрахунки процесів газифікації вугілля з попереднім його піролізом для ГНШ під час роботи установки під тиском 0.81 МПа показали взаємозв'язок між температурою КЗЗ на вході в реактор після ТРП і кратністю циркуляції КЗЗ.


Ключ. слова: циркулирующий кипящий слой под давлением, сжигание угля, газификация угля
Індекс рубрикатора НБУВ: Л52-106.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кривенко П. В. 
Бесконтейнерная локализация твердых радиоактивных отходов / П. В. Кривенко, Ж. В. Скурчинская, В. А. Ракша, П. А. Корчагин, Л. В. Ракша // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1999. - № 6. - С. 51-54. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Запропоновано нову концепцію локалізації радіоактивних відходів за безконтейнерною технологією, що базується на розробці комбінованих в'яжучих на основі портландцементу та лужного алюмосилікатного зв'язуючого у різних співвідношеннях. У основу цієї концепції покладено принцип зв'язування твердих радіоактивних відходів у хімічно нерозчинні сполуки за рахунок направленого синтезу у складі продуктів твердіння низькоосновних гідросилікатів кальцію та лужних гідроалюмосилікатів типу цеолітів. На основі комбінованих в'яжучих розроблено склади композитів для надійного поховання твердих радіоактивних відходів, які при ступеню наповнення за твердими радіоактивними відходами 80% мають високі фізико-механічні та спеціальні властивості.


Ключ. слова: твердые радиоактивные отходы, бесконтейнерная локализация, комбинированное вяжущее, портландцемент, щелочное алюмосиликатное связующее, супесь, компаунд
Індекс рубрикатора НБУВ: Л363.093

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ковальчук В. Г. 
Биогаз : Использование в качестве моторного топлива для автомобилей / В. Г. Ковальчук, А. И. Пятничко, Т. К. Крушневич, С. И. Калачев, И. С. Вознюк // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1999. - № 5. - С. 12-15. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Наведено результати порівняльних стендових випробувань автомобіля, який працює на біогазі з різним вмістом метану. Випробування проведено з метою визначення доцільної глибини очищення біогазу. Показано, що достатнім є очищення біогазу до вмісту метану в ньому 93% (об.). Така глибина очищення здешевлює біогаз, оскільки для цього застосовуються дешеві способи очищення.


Ключ. слова: біогаз, метан, негорючі компоненти, двигун автомобіля
Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082-325

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ковальчук В. Г. 
Биогаз: технология комплексной подготовки и использования в качестве топлива для котельных и автомобилей / В. Г. Ковальчук, Т. К. Крушневич // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1999. - № 6. - С. 30-33. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Розроблено технологію очищення та осушення біогазу для подальшого використання його як палива. Розрахунково-теоретичний аналіз показав, що для цієї мети пригодна водяна абсорбція зі стисненням біогазу до 1.2 МПа. Цей спосіб простий та недорогий, а діоксид вуглецю, що виділяється, можна використовувати для подальшої переробки. Згідно з розробленою технологією створено типовий проект.


Ключ. слова: биогаз, абсорбция, теплообменник, газозаправочная станция, котельная, диоксид углерода
Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082-325 + З656

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гомеля М. Д. 
Вивчення ефективності коагулянтів та флокулянтів у процесах пом'якшення води / М. Д. Гомеля, Т. О. Шаблій // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1999. - № 6. - С. 60-64. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати досліджень щодо зниження твердості, колірності та мутності природної води за умов використання основних реагентів з коагулянтами та флокулянтами. Виявлено, що алюмінат натрію сприяє глибокому пом'якшенню води, проте не забезпечує значного зниження її колірності та мутності. Флокулянти ПЕI та ВПК-402 в лужному середовищі забезпечують меншу ефективність освітлення води у порівнянні з нейтральним. Вперше застосовано як коагулянт Mg(OH)Cl, який забезпечує високу ефективність очистки природної води за високих значеннь pH середовища.


Ключ. слова: коагулянти, флокулянти, пом'якшення води
Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сербін В. П. 
Використання техногенних відходів для виробництва змішаного в'яжучого та композиційних матеріалів на його основі / В. П. Сербін, О. Б. Алейнер // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1999. - № 1. - С. 61-65. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Методом математичного моделювання виявлено загальну залежність фізико-механічних властивостей змішаного в'яжучого з техногенних відходів від його складу. Область оптимальних значень міцності на стиск і згин відповідає складам в'яжучого з підвищеним вмістом гіпсу (50-70 ). При збільшенні вмісту домішки спостерігається закономірний спад міцності і водостійкості в'яжучого. Визначено оптимальний склад в'яжучого, який відповідає марці 150 і має підвищену водостійкість. На його основі розроблено довговічний скловолокнистий композиційний матеріал з використанням відходів виробництва алюмоборосилікатного скловолокна.


Ключ. слова: змішане в'яжуче, техногенні відходи, скловолокнистий композиційний матеріал
Індекс рубрикатора НБУВ: Л456-37 + Ж364

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Корнієнко Я. М. 
Виробництво гранульованих азотно-фосфорних добрив з промислових відходів / Я. М. Корнієнко // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2001. - № 3. - С. 35-39. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Наведено результати випробувань промислової установки для отримання азотно-фосфорних добрив шляхом переробки сульфатних розчинів з домішками некондиційного діамонійфосфату. Визначено умови проведення стійкого безперервного безрециклового процесу зневоднення і грануляції з застосуванням техніки псевдозрідження з одержанням гранульованих азотно-фосфорних добрив у вигляді сферичних частинок розміром 1,5 - 4,8 мм і заданою механічною міцністю.


Ключ. слова: псевдозріджений шар, органомінеральні добрива, сульфат амонію
Індекс рубрикатора НБУВ: Л326.208-5

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Яцына В. Н. 
Влияние добавки карбоната кальция на структуру силикатобетона / В. Н. Яцына, С. В. Поддубный // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2001. - № 2. - С. 29-31. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Вивчено та проаналізовано науково-технічну інформацію про позитивну роль карбонату кальцію у складі сировинних сумішей, з яких виготовляють силікатобетонні вироби. Описано механізм взаємодії карбонату кальцію з іншими мінералами у процесі формування структури силікатобетону. Наведено результати експерименту з вапняно-вапняковими сумішами на різноманітних видах вапняку.


Ключ. слова: карбонат кальцію, силікатобетон, вапняно-вапнякові суміші
Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.64 + Н626.102.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Сиворакша В. Е. 
Влияние конструкции тепловоспринимающего элемента на эффективность работы гелиоколлектора / В. Е. Сиворакша, К. Е. Золотько, В. Л. Марков, Б. Е. Петров // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2001. - № 2. - С. 70-73. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Наведено аналітичні залежності, які дають змогу враховувати вплив конструктивних параметрів на ефективність використання сонячної енергії в трубчасто-ребристому геліоколекторі на етапі проектування систем теплопостачання. Проаналізовано вплив відстані між каналами на теплопродуктивність геліоколектора. Наведено залежності, прийнятні й для щілинних геліоколекторів.


Ключ. слова: трубчасто-ребристий геліоколектор, тепловий баланс
Індекс рубрикатора НБУВ: З637-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гамера А. В. 
Влияние неионогенных ПАВ на устойчивость водоугольных суспензий / А. В. Гамера, С. Д. Борук, А. С. Макаров, В. Ю. Третинник, В. А. Завгродний // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1999. - № 5. - С. 27-32. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Вивчено вплив деяких неіоногенних ПАР на інтенсивність міжчастинної взаємодії в концентрованих та розбавлених водовугільних суспензіях. Встановлено, що характер дії цих хімічних сполук визначається будовою їх молекул незалежно від поверхні дисперсної фази. Показано можливість прогнозування седиментаційної стійкості концентрованих суспензій на основі вивчення властивостей розбавлених систем.


Ключ. слова: неіоногенні ПАР, водовугільні суспензії
Індекс рубрикатора НБУВ: Г661

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бабейова Н. О. 
Влияние органических и неорганических веществ на движение тяжелых металлов в почве / Н. О. Бабейова, О. Л. Главати, Л. О. Главати // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2000. - № 6. - С. 38-49. - Библиогр.: 75 назв. - рус.

Наведено огляд бібліографії різних країн про забруднення грунтів важкими металами. Розглянуто вплив токсичності важких металів на людину та мікроорганізми грунтів, джерела їх надходження та рівні забруднення, а також способи реабілітації забруднених ділянок.


Ключ. слова: тяжелые металлы, почва, органическое вещество почвы
Індекс рубрикатора НБУВ: П032.518

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Федоров Д. Н. 
Влияние параметров отжига на свойства железного порошка, полученного из индийского суперконцентрата / Д. Н. Федоров, Б. И. Бондаренко, Е. П. Покотило, А. М. Святенко, А. Шивакумар, М. Каранжай // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1999. - № 5. - С. 20-27. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Проведено лабораторні дослідження щодо відновлювально-зневуглецьовуючого відпалу порошку-сирцю, отриманого карботермічним відновленням з індійського суперконцентрату "Blue Dust". Виділено найважливіші незалежні параметри процесу (фактори управління процесом), за якими проведено багатофакторний експеримент. Методом регресійного аналізу отримано лінійні залежності вмісту кисню та відносної насипної щільності від факторів варіювання. Залежність вмісту вуглецю від вибраних факторів виявилася нелінійною. Визначено область оптимальних значень для факторів управління процесом та діапазон їх регулювання.


Ключ. слова: залізний порошок, відновлювально-зневуглецьовуючий відпал, вологість технологічної атмосфери
Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дунаевская Н. И. 
Влияние термохимической подготовки пыли антрацита на изменение ее характеристик / Н. И. Дунаевская // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1999. - № 2. - С. 10-15. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Розглянуто один з найбільш ефективних методів стабілізації процесів займання та підвищення повноти вигоряння українських антрацитів погіршеної якості у топках котлоагрегатів ТЕС - термохімічну підготовку вугілля у процесі його спалювання. Застосування цього процесу дає змогу подавати у топку двофазне паливо з фізико-хімічними характеристиками, що значно відрізняються від початкових характеристик вугільного пилу. Термохімічна підготовка дає змогу зменшити середній діаметр часточок, збільшити внутрішню питому поверхню пор, відокремити органічну та неорганічну компоненти у вугіллі, частково його газифікувати. Виявлено закономірності протікання кожної складової цього процесу.


Ключ. слова: антрацит погіршеної якості, термохімічна підготовка вугілля, коефіцієнт надлишку газифікуючого агенту
Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2-524

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бобух Л. В. 
Влияние факторов окружающей среды на биосистему / Л. В. Бобух, К. А. Бобух // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2001. - № 5. - С. 74-76. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Запропоновано метод опису стану біосистеми, який дозволяє обгрунтовано й у виразній формі показувати вплив змін факторів навколишнього середовища на показники її функціонування. Наведено приклади застосування діаграм стану для опису впливу навколишнього середовища на поведінку біосистеми.


Ключ. слова: окружающая среда, биосистема
Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*73*801.1-6*806

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Палейчук В. С. 
Влияние химической обработки на перераспределение форм связи влаги с материалом / В. С. Палейчук, В. А. Крупа, С. Н. Астратов, В. В. Ткач, Н. Е. Ковалева // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2000. - № 5. - С. 27-30. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Вивчено вплив компоненту відходів целюлозно-паперової промисловості - водоемульсійного каніфольного клею - на перерозподіл форм зв'язку вологи з керамічною масою, змін її формувальних і сушильних властивостей. З використанням методу диференціальних термопар, визначено диференціальні водоутримуючі властивості керамічної маси відносно різних форм зв'язку вологи з матеріалом. Показано, що обробка цим клеєм сприяє зменшенню енергії зв'язку вологи з матеріалом в області середніх і мікропор зі збільшенням масовмісту в області гелевих пор діаметром 0,003 мкм, що відповідають адсорбованій воді полішарів. Розраховано енергію зв'язку вологи з матеріалом на різних етапах процесу сушки відносно діапазону концентрацій дослідженого хімічного реагенту.


Ключ. слова: утилізація промислових відходів, енергія зв'язку вологи з матеріалом, пластифікування, тріщиностійкість, пластична міцність
Індекс рубрикатора НБУВ: Л42-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Зубова Л. Г. 
Воздействие горнодобывающей промышленности на естественные ландшафты Донбасса / Л. Г. Зубова, В. А. Гречка, Ю. В. Матюшенко // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1999. - № 4. - С. 63-66. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

На прикладі терикоників вугільних шахт показано, як під впливом гірничовидобувної промисловості відбувається зміна природних ландшафтів Донбасу. Відмічено, що значна частина природних кальцієвих ландшафтів регіону перетворилась на сірчанокислі. Наведено хімічний склад відвальної породи терикоників, її токсичність, радіоактивність. Покращання гірничопромислових ландшафтів можливо завдяки лісовій рекультивації земель.


Ключ. слова: гірничодобувна промисловість, териконики, токсичність, радіоактивність, оптимізація ландшафтів, рекультивація
Індекс рубрикатора НБУВ: Д821.1 + И168.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського